Reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınlanan kutlama mesajları.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
22 Nisan 2020 - 12:18 - Güncelleme: 23 Nisan 2020 - 13:04

Karaman Valisi Fahri Meral
''Sevgili Çocuklar, Bütün mesajlarımız, tüm sözlerimiz, kutlamalarımız sizin için. Bundan 100 yıl önce atılan bir adımla kurulan Meclisimizin yeni devleti inşa ederken taşıdığı umutla sizlere armağan edilen bugün; siz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 
100 yıl önce en zorlu günlerini; kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde aşan milletimiz, bu gücünü günden güne daha da artırarak ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşıyor. 
Her yıl coşku ve heyecanla okullarınızda ve sınıflarınızda kutladığınız 23 Nisan’ı, sevinç ve coşkusundan hiç eksiltmeden bu yıl evlerinizde kutlayacaksınız. Ellerinizde yine bayraklar, dilinizde bayram şarkıları ve şiirler olsun. Sizin sesinize destek olarak 23 Nisan akşamı bütün vatandaşlarımızla evlerden İstiklal Marşımızı hep birlikte okuyacağız. 
Millet iradesini üstün tutan, melun girişimlere geçit vermeyen milletimizin bu karakter özelliği, zor zamanlarda birliktelik ruhuyla ortaya koyduğu tavrıyla tarihsel bir önem taşıyor. Bağımsızlık aşkıyla mücadele ettiği yıllardan bugüne taşıdığı dayanışma bilinci, biz bize yetecek asil bir gücü bağrında büyütüyor.
Bugünümüz, yarınımız, en güzel hayallerle büyüyecek çocuklarımız; Yüzyıllarca yaşayacak bir devletin en büyük teminatı, milletinden aldığı gücün göstergesi Meclisimizin açılışının bayram olarak size armağan edilmesindeki sebebi iyi kavrayınız. Buradan alacağınız ilham ve güçle daha güzel ve mutlu günlere kavuşacağız.
Bu duygularla 23 Nisan 1920’de milletinin geleceği için iradesini ortaya koyan Gazi Meclisimizin 100. kuruluş yıl dönümünü ve çocuklarımızın bayramını kutluyor; kuruluşundan bugüne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Kurtuluş Savaşımıza ve güzel ülkemizin inşa edilmesine emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün şehit, gazi ve geçmiş büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. 
Sağlık ve mutlulukla ülkemizin bütün çocuklarına nice 100 yıllara ulaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları diliyorum”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker 
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100'üncü yıl dönümünün büyük gururu ve coşkusu ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, necip milletimizin vatanına ve milli iradesine sahip çıktığı, bağımsızlığın, özgürlüğün ve milli egemenliğin sembolü çok önemli bir gündür. 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile, aziz milletimiz bağımsızlık yolunda ülkemizin içinde bulunduğu çok zor ve olumsuz koşullara rağmen istiklal aşkı ve istikbale olan sarsılmaz inanç ile yürüttüğü kurtuluş savaşını büyük ve tarihi bir zafer ile sonuçlandırarak ezelden beri hür yaşadığını ebediyete kadar da daima hür ve bağımsız yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Aziz milletimiz; vatanından, özgürlüğündün, bağımsızlığından, egemenliğinden, milli ve manevi değerlerinden bu güne kadar hiçbir şart ve koşulda asla ödün vermemiş tarih boyunca bu uğurda çok büyük mücadeleler vermiştir. Kutlu bir emanet olarak muhafaza edilen tüm bu milli ve manevi değerler yeni nesillerin omuzlarında daima yükselerek yücelmiş, coşkusundan ve saflığından bir zerre kaybetmeksizin nice asırları aşmak üzere gelecek kuşaklara teslim edilmiştir.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyetimizi kurmuş, gerçekleştirdiği çok önemli reformlar ve aldığı tarihi kararlarla ülkemizin yarınlarını şekillendirmiş, demokrasimizin ve ulusal egemenliğimizin sembolü haline gelmiştir. 23 Nisan Dünya’da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır ve Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın bir ifadesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100'üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize en kalbi şükranlarımı sunar, milletimizin ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgilerimi sunarım.

Karaman CHP Milletvekili İsmail Atakan Ünver 
'' Kıymetli hemşehrilerim, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden Yüce Türk Milleti, muhteşem bir destan yazarak acı, yoksulluk ve birçok yokluk içinde verdiği hürriyet mücadelesinin en önemli merhalelerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihindeki açılışıyla kendi kaderini yine bizzat kendisi çizmek suretiyle kurduğu yeni ve güçlü devletle tarih sahnesindeki eşsiz yerini sağlamlaştırmıştır.
 
23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla yaşama geçen “Ulusal Egemenlik” temeline dayalı yönetim anlayışı Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Bizzat kurucusu tarafından gençlere ve gelecek nesillere emanet edilen Cumhuriyet, şüphesiz ki yine onların elinde ebediyete olan yolculuğunda emin adımlarla ilerleyecektir. Emperyalist devletler karşısında Türk Milleti'nin zaferiyle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana Türkiye Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmeye ant içmiş her nesil, egemenliğin saraylardan milletin uhdesine geçtiği bugünü coşkulu bir bayram olarak kutlamış, bugünden sonra da aynı coşkuyla kutlamaya devam edecektir.
 
İçinde bulunduğumuz zor günler dolayısıyla, 100. yılında daha büyük bir coşkuyla kutlamayı beklediğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bu sene maalesef ki evlerimizde kutlayacağız. Dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyan 23 Nisan, dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir. Salgın nedeniyle evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz, dayanışmanın, anlayışın, yardımlaşmanın ve sevginin en üst seviyede yaşandığı bu günlerde, Atatürk'ün mirasçıları olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde; “Ulusal egemenliğin 100’üncü yılını, sağlık dolu bir dünya dileğiyle dünya barışına adıyoruz.”
 
Asla unutulmamalıdır ki; çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı, barışın ve umudun simgesidir. Büyük Atatürk tarafından onlara armağan edilen bu özel günde, gücünü halktan alan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Reisi” göreviyle ilk Başkanlığını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında, bu onurlu çatı altında milletin bir temsilcisi olarak bulunma gururunu bana yaşatan tüm hemşehrilerime sonsuz minnet ve şükran duygularımı sunarken; başta çocuklarımız olmak üzere milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bize bugünleri ve TBMM'yi kazandıran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadele kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularımla anıyorum. Coşkuyla, sevinçle, kardeşçe kutlayacağımız nice 23 Nisan’larda buluşmak dileğiyle…”

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı
'' Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bugün 100. yılını hep birlikte yaşıyoruz. Tam 100 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasıyla birlikte bu aziz topraklarda başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün dünya çocukları içinde bir bayramdır. 23 Nisan Çocuk Bayramı aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve güvenin göstergelerinden biridir. Cumhuriyetimizin emanetçisi olan çocuklarımıza inancımız tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluş günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlar, saygı ve en derin muhabbetlerimi sunarım.''

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof.Dr Mehmet Akgül 
“Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde, yılmadan, büyük bir dirayetle vermiş olduğu istiklal mücadelesi sonucunda milli egemenliğimizin simgesi olarak açılan Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) kuruluşunun 100'üncü yılını gururla kutluyoruz. 
Tarih boyu bağımsızlığından hiçbir şekilde ödün vermeyen milletimiz, zafere giden bu çetin süreçte bağımsızlık yolundaki ilerleyişini kararlılıkla sürdüreceğini, milli irade dışındaki hiçbir güç ve vesayeti tanımayacağını  23 Nisan 1920’de tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu müstesna gün aynı zamanda Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemiz ve dünyadaki çocuklara Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan edilmiştir.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu dünyadaki en kıymetli varlıklarımız olduğu bilinciyle onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak, ortak milli ve manevi değerlerimizle donatmak, en önemlisi de onlara yaşanacak bir ülke ve dünya bırakmak bizlerin en büyük sorumluluğudur. 
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bütün devletleri, kurumları ve toplumları tedbirler almaya zorlayan bu süreçte çocuklarımız da kuşkusuz salgının etkilerini kendi içlerinde hissetmektedirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘vatanı korumak çocukları korumak ile başlar’ sözünü hatırdan çıkarmadan anne babalar olarak çocuklarımızın bu süreçten en az seviyede etkilenmelerini sağlamak ve çocuklarımızın dışarıda törenlerle kutlayamayacağı, arkadaşlarından ayrı bir şekilde evlerinde olacağı bu bayramda onlara bayram coşkularını en iyi şekilde yaşatabilmek için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Bu zor sürecin en az zararla atlatılarak yeniden tüm dünya çocuklarının el ele, gönül gönüle kutlayacağı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarına kavuşmak en büyük temennilerimizden biridir. 
Bu vesileyle TBMM’nin 100'üncü kuruluş yıldönümünde başta Meclisimizin ilk başkanı ve aynı zamanda istiklal mücadelemizin başkomutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı
Bugün 100 yıl önceki gibi bir 23 Nisan, bir ulusun kendi kaderini eline aldığı, geleceğini temsil eden çocuklarıyla birlikte bayrama dönüştürdüğü gün. Milli egemenliğimizin 100. yılını Türk milleti olarak hep birlikte büyük bir onur ve gururla kutluyoruz. Ordularının terhis edildiği, başkenti ve önemli şehirlerinin işgal edildiği bir ülkede milli mücadele ruhu ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisini kurmuşlardır. Büyük Millet Meclisi’nin bir kurtuluş mücadelesi vermesi, yeni bir ülkeyi kurması, cumhuriyeti ilan etmesi, bizleri modern dünyanın bir parçası haline getirecek olan devrimleri yapması, TBMM’yi haklı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kalbi, beyni, her şeyi yapmıştır. 
 23 Nisan, geleceğe dönük yüce Türk milletinin umutlarını, inancını ifade eder.  
Ulu önder Atatürk‘ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açıldığı bu günü bayram olarak tüm dünya çocuklarına armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.
TBMM, 100 yıllık tarihinde birçok zorluğun üstesinden gelmiştir. Cumhuriyeti ilan eden meclis, binlerce olumlu adımın da atılmasını sağlamıştır. 15 Temmuz gecesi hainlerin hedefi olmuştur ancak dimdik ayakta görevini yapmıştır. Bugün de Covid-19 virüsü sebebiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı evlerimizde kutlamak durumundayız. Türk milleti olarak 23 Nisan saat 21.00’da evlerimizin balkonlarında bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Tüm hemşerilerimizi ayrım gözetmeksizin kutlamalara katılmaya davet ediyorum. Covid-19 bayram coşkumuzu yaşamamıza engel olamayacaktır.
TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerin genel başkanlarının, 23 Nisan ruhuna uygun biçimde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’e saygılarını sunmaları ve ardından yüce Meclis’te günün anlamını yaşayıp ne için orada bulunduklarını göstermeleri 83 milyon vatandaşımızın her birine karşı değişmez borçlarıdır! Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yetkileri hukuksuzca gasp edilen ve yetkisizleştirilen TBMM’nin tüm üyeleri buna karşı koyabilmeli ve parlamenter demokrasinin gereğini yerine getirmelidir. Türk milleti tarihi boyunca birçok zorlukla mücadele etmiştir. Bu zor günleri de hep birlikte atlatacağız çünkü her şey birlikte güzel. 
Bu duygularla, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnetle, rahmetle ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın ve Aziz Türk Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Karaman İyi Parti İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu
Ulusal dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu idrak ettiğimiz bu günlerde, Ulus olma bilincini kalıcı temeller üzerine kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün; ilkelerine sahip çıkarak, ülkemizin geleceği için aynı kararlılıkla, yorulmadan yürümeyi sürdüreceğiz. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve ilk meclisin milletvekillerini saygı ve şükranla anıyor, hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum ve Girecek olduğumuz Ramazan Ayı vesilesiyle de; Mübarek Ramazan ayımızın tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Ulusal dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu idrak ettiğimiz bu günlerde, Ulus olma bilincini kalıcı temeller üzerine kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün; ilkelerine sahip çıkarak, ülkemizin geleceği için aynı kararlılıkla, yorulmadan yürümeyi sürdüreceğiz. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve ilk meclisin milletvekillerini saygı ve şükranla anıyor, hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum ve Girecek olduğumuz Ramazan Ayı vesilesiyle de; Mübarek Ramazan ayımızın tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Karaman CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Durmaz 
23 Nisan, milletimizin azim ve kararlılık ile egemenliği eline aldığı gündür.
23 Nisan, ülkemizin karanlıktan çıktığı, işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı, kendi geleceğini kendi yazmaya başladığı gündür.
23 Nisan, milletimizin egemenliğine sahip oldukça özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, çocuklarımızın geleceğinin de sigortasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ulusal egemenliğin ilan edildiği bu anlamlı günü, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendirecektir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Ulusal bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazandırılmıştır.
Dünyayı çocuklar güzelleştirecekler, olağanca masumiyetleriyle, gülümsemeleriyle, minicik yürekleriyle, unuttuğumuz sevgileri anlatacaklar bizlere. Aydınlık yarınlara, onlar taşıyacaklar bizleri. Çocukların ağlamadığı, istismar edilmediği, kıyılara vurmadığı, savaşlarda ölmediği, uçurtmalarından vurulmadığı, nice aydınlık yarınlara... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun

Karaman Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir

“Bir asırlık tecrübeyle kökleşen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 100. açılış yıl dönümünü, tüm dünyanın bir salgının kuşatması altında kaldığı önemli ve kritik bir süreçte kutluyoruz.
Bu kritik dönem bağımsızlığın, birliğin, beraberliğin, paylaşmanın ve dayanışmanın ne kadar önemli ve gerekli olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır.
23 Nisan 1920, vatanın işgal, milletin yok edilmek istendiği zorlu bir dönemde, millî iradenin toparlanışına, destansı direnişine ve varoluşuna şahitlik ettiği bir tarihtir. Milletimiz, hiçbir surette iradesine zincir vurulamayacağını bütün dünyaya ilan etmiş, ‘Hâkimiyet milletindir’ düsturuyla Meclis’i kurtuluş savaşının karargâhı, istiklal ve istikbalimizin sembolü yapmıştır.
TBMM, milletin zamanları aşan birliği, bütünlüğü, değerlerinin yaşatılması, ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması, varoluş mücadelemizin adresi olması bakımından vazgeçilmez önemdedir.
Kurumsal kimlik ve mahiyet kazanan tam bağımsızlık ve özgür irade ısrarımızın çocuklarımıza armağan edilmesi, milletçe varlık iddiamızın geleceğe kök salması idealini içermektedir. İstiklal ve özgürlük, çocuklarımız üzerinden gelecek nesillere ve çağlara miras olarak bırakacağımız en önemli değerlerden biridir. Tarihsel, kültürel benlik ve kimliğimizin belirgin niteliğini ifade eden bu değerlerin çocuklarımıza kazandırılmasında en büyük görev eğitim sistemine düşmektedir. Çocuklar ancak millî, manevi değerlere dönerek, tarihini anlayarak, köklerini bilerek geleceğe bakabilir. Çocuklarını ve gençlerini bu bilgi ve bilinçle donatmayı başaran milletler ancak geleceğe emin adımlarla yürüyebilir.
İçeriden veya dışarıdan millî iradeyi sınırlamayı veya ortadan kaldırmayı amaçlayan her vesayet girişimi, bugünümüze ve geleceğimize vurulmak istenen bir darbedir. Millet ruhunu ve dinamizmini etkili yaşatma çabası, millî iradesiyle bütünleşen demokratik atılım ve açılımı gerektirmektedir. O nedenle, gerçek karşılığını milletin sinesinde bulan millî irade, değişen şartlarda verilen değişik tepki biçimleriyle millete kurulan her kumpası, her ihaneti reddetmiştir. Öncekilerde olduğu gibi, son olarak 15 Temmuz’da millî iradesine vurulmak istenen darbelere millet gereken cevabı vererek tarihî yürüyüşüne devam etti, ediyor. 15 Temmuz’da Meclis’e saldırı olması, saldırının neye, hangi değerlerimize, ideallerimize olduğunu ve neyi savunduğumuzu izah etmesi bakımından önemlidir.
Küresel ölçekte etkileri olan yoğun, hızlı, hareketli yaşama biçiminin, doğrudan hayatımızı kitlesel, küresel ölçekte tehdit etme potansiyeli de taşıdığını, yaşadığımız KOVID-19 salgınıyla birlikte tecrübe ettik, ediyoruz. Şu anda insanlık kendi aralarındaki siyasi, ideolojik çekişme ve çatışmaları bir kenara bırakarak, enerjisini hayatta kalmak için seferber eder olmuştur. Bütün ülkelerin ve insanların tehdit altında olduğu dünyada, millî varlığın, irade ve kimliğin, medeniyet değeri olarak ötekinden ayrışarak değil, ötekiyle yardımlaşarak anlamlı ve saygın olacağı bir kez daha anlaşılmıştır. Esasen tam da bu anlayışla milletimiz, tarihi boyunca ulaşabildiği bütün coğrafyalara barışın, hoşgörünün, yardımlaşmanın nimet ve esenliğini taşımıştır.
Ülke ve millet olarak mazlumların yardımcısı ve dert ortağıyız. Salgınla mücadele etmekte zorlanan ülkelere yapılan yardımlar bir kez daha göstermiştir ki, dili, dini, coğrafyası ne olursa olsun en zor zamanlarında mağdur ve mazlumların yanında olan milletimiz ve temsil ettiğimiz medeniyetimiz dayanışmanın en büyük adresidir.
Eğitim-Bir-Sen olarak, birliğimizi, bütünlüğümüzü koruyarak dünyaya el uzatmaya çalıştığımız bu zor günleri tarihe kaydederek, bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evlerimizde karşılayacağız; TBMM’nin çağrısıyla İstiklal Marşımızı bu kez evlerimizde aile fertleriyle okuyacağız ve bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı bayrağımızı balkonlarımızda dalgalandıracağız.”

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum