24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınlanan kutlama mesajları.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nüz Kutlu Olsun
23 Kasım 2021 - 23:54
Reklam
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık
“Milletlerin kaderini belirleyen en büyük güç öğretmenlerdir”

Binlerce yıllık insanlık tarihinde toplumun öğreten rolünü üstlenmiş kişiler, dünden bugüne, bugünden yarına eğitim kültürünü ortaya koyan, yaşatan, geliştiren öğretmenler olmuştur. Bu sebepledir ki milletlerin kaderini belirleyen en büyük güç öğretmenlerdir.  
Köklü geçmişimizden gelen anlayışla yüzyıllar boyunca öğretmenler, sahip oldukları ilim, irfan, toplumsal sorumluluk ve rol model örnekliği bilinciyle, milletimizin kanaat önderliğini yapmış; Akşemseddinler, Hoca Ahmet Yeseviler, Tabduk Emreler ve nicelerini toplum, rehberleri olarak benimsemiştir. Öğretmenin ışığında aydınlanan toplum, bilgi ve hikmet sahibi liderlerini inşa etmiş, altın dönemlerini tarihin silinmez sayfalarına yerleştirmiştir.
Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşu kadar, yeni devletin sağlam temeller üzerinde güçlenmesi ve gelişmesindeki en büyük etken, yine öğretmenler olmuştur. Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim ve öğretmenlere verdiği önemle “Başöğretmen” unvanını tercih etmesi, yeni neslin kimlerin eseri olacağına duyduğu güveni göstermesi bakımından çok önemlidir.
“21. yüzyılın ötesine uzanan başarılar için hazırlıklarımızı yapıyoruz”
Devletimizin günden güne daha da gelişen imkânlarıyla ilimiz eğitim öğretim ortamları ve öğretmenlere sunulan olanaklar her geçen daha da artmaktadır. Fakat eğitimde ve eğitimle gelişimde sınır yoktur. Bu sebeple daha iyisini ortaya koymak için milletimiz, devletimizle el ele vererek sahip olunan fiziki imkânların en etkin şekilde kullanımıyla 21. yüzyılın ötesine uzanan başarılar için şimdiden hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu yolda en büyük gücümüz, sorumluluğunun farkında olan değerli öğretmenlerimizdir.
Bu anlamlı günde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenleri ve eğitimcileri rahmet ve minnetle anıyor, eğitim çalışanlarının ve emekli olmuş öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Tüm eğitim camiasına sağlık ve mutluluklar diliyorum.''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver
“Çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve geleceğimizin mimarı olan; bilinçli, sorgulayan, araştıran, daima ileriyi hedefleyen ve ülkesine yararlı bireyler yetiştiren öğretmenlerimiz, en iyi koşullara sahip olmadan, ülkemizin eğitim sistemi hak ettiği seviyeye çıkamaz. Eğitimli ve aydın bireylerin oluşturduğu toplum, dogmaların değil, aklın, bilimin ve sağduyunun yol göstericiliğinde sağlıklı kararlar alarak, demokrasiyi yaşatabilir, toplumsal gelişimini sürekli kılar. Bu da eğitim sisteminde yaşan problemlerin çözülmesi ile yoksulluk, baskı, nice dayatma ile gelecek ve geçim kaygısı altında fedakârca çalışan öğretmenlerimizin yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması ile mümkündür.
“Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” diyerek yarınlarımızı öğretmenlerimize emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; öğretmenlerimiz ve eğitim camiasının sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yürüten Cumhuriyet Halk Partisi, eğitim politikalarına dayanak aldığı “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” anlayışı ile sürdürdüğü mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle çevresine bilginin ışığını saçan bir eğitmenin torunu ve öğretmenin çocuğu olmaktan gurur duyduğumu belirterek, Cumhuriyetimizi genç nesillere, geleceğimizin teminatı olan o genç nesilleri de öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete irtihal eden Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyete ve çağdaş Türkiye ülküsüne bağlı tüm öğretmenleri saygıyla anıyor; dünyanın en kutsal ve en önemli mesleğini yapan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı
“24 Kasım Öğretmenler Günü’nün tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyor, en zor şartlarda dahi ülkenin her köşesinde görevlerini şevkle yerine getirerek eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü yürekten kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temennisiyle aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak
“Milletimizin yüksek ümitlerle bel bağladığı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim öğretim hayatına ilk adımlarını attığı yıllardan itibaren özveri ile mesleklerini icra eden öğretmenlerimiz toplumumuzun gönlünde ayrı bir öneme sahip olan nadide şahsiyetlerdir. 
Çocuklarımızın akademik gelişimlerini destekleyen eğitici bilgilerin yanı sıra onlara milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü öğreten öğretmenlerimiz, toplumumuzun en fedakâr ve en saygın meslek grubunda yer almaktadırlar. Yalnızca çocuklarımızın değil bizlerin yetişmesinde de büyük emekleri olan öğretmenlerimiz toplumsal değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasında da büyük bir sorumluluk taşımaktadırlar. 
Ailemizin ardından hayatımıza girerek bizlere rehber olan öğretmenlerimiz, sevgi, saygı ve şefkatleri ile kalplerimize dokunarak, ömrümüz boyunca izleri silinmeyecek bir değere sahip olurlar. Öğretmenlerimizin, çocukluk çağımızdan itibaren hayatımıza yapmış oldukları o değerli dokunuşları bize ömür boyunca kılavuzluk eder, kişiliğimizin oluşmasında bizlere katkı sunar. 
Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ebediyete irtihal eden ve görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın ‘Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.”

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu
''Toplumların gelişip modern bir hal almasında en büyük paya sahip olan öğretmenler, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleridir. Onların yetiştireceği nesiller, hiç şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren kişiler olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimiz, bizler içinde son derece önemli ve değerlidir. Başöğretmen Atatürk’ün “İnsanlık toplumunun en fedakâr, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir” sözü, öğretmenlerimizin değerini açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle her türlü fedakârlıktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. 
Bu düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.''

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu
''Öğretmenlerimiz tıpkı bir güneş gibidir, öğrencilerini ve dolayısıyla insanlığı aydınlatırlar. Öğretmen; bir usta maharetiyle çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini şekillendirir. Umudumuz olan gençliğin, geleceğe dair hayallerine ulaşmalarına en büyük katkıyı yine öğretmenlerimiz yapmaktadırlar.
Öncelikle Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Görevi başındayken şehit düşen tüm öğretmenlerimizi de saygı, minnet ve dua ile anıyorum.
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar ve hayatlarında başarılar dilerim.''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Kadın Kolları Başkanı Gülsen Kayserilioğlu
''Öğretmeyi ilke edinen,  ve  gücünü sevgiden alan öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerinden birisidir. İyiliği, doğruluğu, güzel olanı anlayıp uygulamak;kötülükten, yanlıştan ve zararlı olandan sakınmak gibi erdemlere sahip olabilmek ailelerden sonra çocuklarımızın rol modeli olan öğretmenler sayesinde mümkündür. Eğitim bir ülkenin bugününü ve geleceğini şekillendiren en önemli unsurdur. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine ulaşabilmesi de ancak eğitim ve öğretime verdiği değerle ölçülür. Karanlığa ışık saçan;bilinçli, soran ve sorgulayabilen nesillere yol gösteren, çağdaş Türkiye’nin mimarı olan öğretmenlerimiz övgülerin en güzeline layıktır.
Başöğretmen Atatürk : "Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki orduda kıymetlidir, yücedir" diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini en veciz şekilde ifade etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde kutsal görevlerini sürdüren ve emekli olan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş, şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve hürmetle anıyorum.''

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum