24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun
24 Temmuz 2019 - 17:18 - Güncelleme: 24 Temmuz 2019 - 22:15
Reklam
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver

Halkın doğru habere ulaşma hakkını korumak adına meslek onuru ve inancıyla çalışan tüm basın emekçilerine söz ve ifade özgürlüğünün tanındığı, sansürün hiçbir türlüsünün olmadığı özgür bir gelecek diliyorum. Basın ahlak ve meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik yapan tüm basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ

Çok önemli ve toplumsal bir görevi, zaman ve mekan ayrımı gözetmeksizin, büyük bir özveriyle yerine getiren değerli basın emekçilerimizin yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.

Basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu tarafsız, özgür bir şekilde bilgilendirmenin yanı sıra, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanmasında önemli bir rol üstlenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, basın meslek ilkelerine bağlı olan, kamu yararını gözeten, doğru bilgiyi, hızlı ve tarafsız bir şekilde halka ulaştıran tüm basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Karaman İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar

Temel haklar arasında yer alan haber alma hakkının kullanılması, vatandaşlarımızın günlük hayatla ilgili her türlü konuda bilgilendirilmesi, demokratik toplum yapısının en önemli unsurlarından olan basın kuruluşları yoluyla sağlanabilmektedir.

Halkımızın doğru ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesi konusunda sorumlu ve özverili bir şekilde görev yapan basın mensuplarımızın basın bayramını tebrik eder, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül

Bilindiği üzere 24 Temmuz günü, basında sansürün kaldırılmasının yıldönümü olması nedeniyle Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. 

Basın mensuplarımız; tarafsız, objektif ve dürüst habercilik ilkeleriyle mesleklerini titizlikle yaparken gece gündüz demeden büyük bir gayretle çalışmakta, doğru ve hızlı bir şekilde milletimizi bilgilendirerek bu manada önemli bir kamusal hizmeti de yerine getirmektedirler.

Meslek etiğine sahip  çıkan, ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutan ve gazetecilik ilkelerine sonuna kadar bağlı basın mensupları sayesinde halkımız haber alma ihtiyacını anında karşılayabilmekte, ülke ve dünya gündemini sağlıklı bir şekilde takip edebilmektedir. 

Bu düşüncelerle, bu zorlu meslekte görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm basın çalışanlarının ve ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcilerinin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor; kendilerine görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum