245 Personel İle Uygulandı

Karaman'da 245 personelin katılımı ile trafikte yaya önceliği kırmızı çizgimizdir uygulaması yapıldı.

245 Personel İle Uygulandı
30 Mart 2021 - 16:18
Reklam
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Karaman’da da 'Kırmızı çizgi’ uygulamasına başlandı. Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, belediye ekipleri yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyamaya başladı. Karaman’da yaya geçitlerinde ilk kırmızı çizgi Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık tarafından çekildi.

Program sırasında, sürücüler yollarda geçiş üstünlüğünün öncelikle yayalarda olduğu ve yayalara yol vermeleri hususunda broşür dağıtılarak uyarıldı.
 Vali Işık, okul öğrencileri ile birlikte hazırlanan pankart ve afişler eşliğinde yaya geçitlerinden karşıdan karşıya geçerek, trafikte yayaların geçiş üstünlüğü hakkında farkındalık oluşturdu.

‘’Bu yılda yaya önceliği kırmızı çizgimizdir’’
Programda, gazetecilere bir açıklama yapan Vali Işık;
‘’ Bildiğiniz üzere 2019 yılında trafikte öncelik yayaların sloganı adı altında içişleri bakanlığımız tarafından bir kampanya başlatıldı. Bu yılda yaya önceliği kırmızı çizgimizdir kampanyası ile bu farkındalık devam ettirilmek isteniliyor. Bu kapsamda şu anda ilimizde hem jandarma hem emniyet bölgesinde, 245 tane güvenlik görevlimiz, trafik ve emniyetten sorumlu görevlilerimiz yaya geçitlerinde kontrollerini yapmaktalar. Bu şekilde farkındalık yaratılarak, kırmızı çizgimiz yaya önceliğidir sloganı tüm Türkiye’de yayılmaya çalışılıyor.

Programa, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra Karaman Emniyet Müdürü Ayhan Taş, Karaman İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Şahin, Karaman Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve protokol üyeleri katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum