AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kale: Aday Olmayacağım

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile, 6. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde aday olmayacağını açıkladı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kale: Aday Olmayacağım
05 Ocak 2021 - 22:58

AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile, 6. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde aday olmayacağını açıkladı.

Başkan Kale yaptığı açıklamada; 

'' Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, partimizin 6. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde aday olmama yönünde karar almış bulunmaktayım.

Yapılacak olan İl Gençlik Kongremize kadar, sorumluluk bilinci ve büyük bir aşkla bugüne kadar sürdürmüş olduğum İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevime devam edip, inşallah kongre günü de bu kutsal bayrağı bir başka dava arkadaşıma devredeceğim.

İl Gençlik Kolları Başkanı olarak görev aldığım dönemde, 15 Temmuz Darbe girişiminde, 1 Yerel 1 Genel ve 1 Referandum seçimlerinde asımın nesli olmanın gerekliliği içerisinde her zaman liderimizin yanında durmuş, SKM Başkan yardımcılığı, İl Hukukçuluğu ve partimizin olağan kongrelerinde üst kurul delegelikleri dahil bir çok görevi yerine getirme mutluluğu içerisindeyim. 

''Gençliğimin en güzel yıllarını Sn. Cumhurbaşkanımızın yürüyüşüne getiren Rabbime binlerce kez hamd ediyorum.''

Gençlik kollarımızdan hiç bir zaman desteğini esirgemeyen, Dünya lideri, mazlum ve mağdurların gür sesi, genel başkanımız, Cumhurbaşkanı'mız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlarımıza, genel başkan yardımcılarımıza, Hazine ve Maliye Bakanı'mız hem şehrimiz Sn. Lütfi Elvan'a, 16 Mart 2016 tarihinde İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini tarafıma tevdi eden önceki dönem Gençlik Kolları Genel Başkanı'mız Sn. Melih Ecertaş'a, Gençlik Kolları Genel Başkanı'mız Sn. Ahmet Büyükgümüş'e, Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı'mız Sn. Furkan Leventoğlu'na, Genel Merkez Gençlik Kolları Bölge Koordinatörümüz Sn. Ömer Akbaş'a, kıymetli milletvekillerimiz Sn. Recep Şeker ve Sn, Selman Oğuzhan Eser'e, göreve geldiğim günden bugüne birlikte çalıştığım il başkanlarımız, Nazmi Ünlü, Mehmet Er ve Abidin Çağlayan'a, önceki dönem milletvekilimiz Sn. Recep Konuk'a, önceki dönem il belediye başkanımız Sn. Ertuğrul Çalışkan'a, ilçe ve belde belediye başkanlarımız ve tüm belediye meclis üyelerimize, il genel meclis başkanımız ve üyelerimize, partimizin kurulduğu günden bu güne kadar görev yapmış tüm il başkanlarımıza ve il kadın kolları başkalarımıza, il gençlik kolları başkanlarımıza, milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza hülasa sandık müşahitliğinden yönetim kuruluna kadar görev yapan tüm teşkilatımıza, bugüne kadar tüm seçimlerde ne olursa olsun partimize ve genel başkanımıza en yüksek desteği veren, gönül kapılarını sonuna kadar açan kıymetli hemşerilerimize ve de onlarla aramızda köprü olan basın mensuplarımıza, yıllardır beraber yürüdüğüm, birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyduğum gençlik kollarımızın yönetim kurulu üyelerinden, ilçe başkanlarına ve yönetimlerine, ÜNİAK'a, AK Lise'ye, belde, mahalle, köy başkanlarına, son olarak ise aktif siyasete başladığım günden bu yana ihmal ettiğim ancak sürekli yanımda olan, aldığım her kararı sorgulamadan destekleyen çok kıymetli eşim ve evladıma, evlatları olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum anne ve babama, tüm eş dost ve akrabalarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bugünden itibaren, dün olduğu gibi yine ilk günkü aşk ile, Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda, genel merkezimizin talimatları doğrultusunda inandığım yolda yürümeye devam edeceğim.'' ifadelerine yer verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum