AK Parti İl ve İlçe Başkanlarından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ve AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti İl ve İlçe Başkanlarından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
10 Ocak 2021 - 13:25
Reklam
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan ve AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı  Feyzullah Tunç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çağlayan yayınladığı mesajında;
"Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren değerli basın mensupları; Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği günümüz dünyasında, medya hayati bir önem taşımaktadır. Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir. Başta Karaman'da görev yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm gazetecilerimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, her zaman ve her fırsatta milletinin ve bayrağının yanında yer alan çalışan gazetecilerimizi tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Tunç yayınladığı mesajında;
"Gazetecilik mesleği, vatandaşlarımızın doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve toplumsal farkındalığın artırılması yolunda çok önemli bir kamusal görevin ifa edilmesidir. Demokrasinin olmazsa olmazlarından birisi olan basın, aynı zamanda kamu menfaatlerinin de göz önünde bulundurulması gereken, kamu adına denetim ve otokontrol gibi kavramların ülkemizde gelişmesine öncülük eden oldukça önemli bir meslektir.Gazetecilerin zor şartlarda fedakarca çalışarak, mesaisi olmayan ulvi bir mesleği icra ediyorlar. Gazetecilerimiz yurdun her köşesinde yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden, zaman zaman hayatını tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde, tüm gelişmelerden bizleri haberdar etmekte ve önemli bir konumda bulunmaktadırlar .Bu duygu ve düşünceler ile kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda mesai kavramı gözetmeksizin bir satır haberle birçok hayata dokunup umut olan her şartta özveriyle haber peşinde koşan başta Karaman'da çalışan gazetecilerimiz olmak üzere tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum