Başkan Çağlayan : Çiftçilerimizi Desteklemeyi Sürdüreceğiz!

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin  Çağlayan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası çiftçilere müjde verdiğini çiftçilerin her zaman yanında olduğunu  belirtti. 

Başkan Çağlayan : Çiftçilerimizi Desteklemeyi Sürdüreceğiz!
19 Şubat 2021 - 13:45
Reklam
Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin  Çağlayan; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası çiftçilere müjde verdiğini çiftçilerin herzaman yanında olduğunu  belirtti. 

Başkan Çağlayan; AK Parti Çiftçimiz üretmeye devam ettikleri sürece Çiftçilerimizin yanında olmayı, gereken her türlü desteği sağlamayı sürdüreceğiz.

Gübre desteklerini  %100 artışla iki katına çıkarıyoruz.Organik ve Organomineral  gübre kullanan üreticilerimize ilave olarak dekar başına 10 lira olan destekleme ödemesini 20 liraya yükseltiyoruz. 

Buğday,arpa,çavdar,yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz.

Destekleme ödemelerini ,kaynağa en çok ihtiyaç duydukları İlkbahar  döneminde çiftcilerimizin hesaplarına yatırılacağını  ifade etti

 AK Parti olarak çiftçimizin ve üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Destekleme için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür eder, çiftçilerimize ve üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim,diyerek açıklamasını tamamladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum