Bir Zamanların Popüleriydi, Şimdi Ne Durumda Akibeti Ne?

Karaman'da, Ahi Osman Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, Alpaslan Türkeş Parkı'nın son halinin ne olacağı, akibetinin ne olduğu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu, parkın ne olup olacağı bilinmezken, Karaman Belediyesi ve ilgili kurumların konu hakkında bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Bir Zamanların Popüleriydi, Şimdi Ne Durumda Akibeti Ne?
05 Kasım 2020 - 10:20 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 10:28

KARAMAN'da, Ahi Osman Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, Alpaslan Türkeş Parkı'nın son halinin ne olacağı, akibetinin ne olduğu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu, parkın ne olup olacağı bilinmezken, Karaman Belediyesi ve ilgili kurumların konu hakkında bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

Karaman'da, 2002 yılında, belediye başkanı Hali İbrahim Gülcan döneminde yapılan, yapıldığı yıllarda Karamanlılar tarafından büyük ilgi gören ve bir dönem, belediyeden kiralanarak, belirli işletme ve şahıslar tarafından çay bahçesi olarak işletiliyorken, neredeyse bir buçuk yıldır kaderine terk edilen, Alpaslan Türkeş Parkı'nın son hali görenleri hayrete düşürüyor.

2018 yılında, dönemin belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, tarafından yeniden düzenlenerek, restore edilen parkın iki yıl gibi bir zamanda tekrar atıl bir duruma gelmesi ve getirilmesi de ayrıca akıllara durgunluk verdi.
Parkta son zamanlarda, kamelyalarda bulunan oturakların söküldüğü, kenar çitlerinin kırıldığı, görüldü. Çocuk oyun alanında, çocukların güvenliği için kauçuk zeminin bazı kısımlarının söküldüğü de gözlerden kaçmazken, bazı duvar kısımlarının da sprey boya ile boyandığı görüldü.

'' AKİBETİ NE? KARAMAN BELEDİYESİ VE İLGİLİ KURUMLAR BİR AÇIKLAMA YAPACAK MI? '' 

2002 yılında, Millyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan döneminde yapılan ve Milliyetçi Hareket Partisi kurucu lideri Alpaslan Türkeş'in adının verildiği park ile,  ilgilenip ilgilenmeyeceği ve ne olacağı, Karaman Belediyesi'nin düşüncesi nedir, yeniden restore mi edilecek, yoksa kaderine terk mi edilecek? bu sorularında cevaplanması bekleniyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum