Karaman'a Gelmeyen Hızlı Tren Alay Konusu Oldu

Karaman'da son açıklanan 4 Eylül tarihinde de hizmete girmeyen hızlı tren projesi vatandaşın ve siyasilerin alay konusu oldu.

Karaman'a Gelmeyen Hızlı Tren Alay Konusu Oldu
05 Eylül 2021 - 21:40
Reklam
Reklam
Karaman'da son açıklanan 4 Eylül tarihinde de hizmete girmeyen hızlı tren projesi vatandaşın ve siyasilerin alay konusu oldu.

Karaman'ın hızlı tren projesi sosyal medyada ve halk arasında geyik projesine döndü. Bir çok medya kuruluşunda Karaman Hızlı Tren Projesi 4 Eylül'de açılıyor haberide asılsız çıkınca vatandaş tepkisini sosyal medyadan verdi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ'da yaptığı caps ile dikkat çekti.

Karaman'da dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Lütfi Elvan döneminde temeli atılan hızlı tren projesi arap saçına döndü. Özellikle son yıllarda siyasiler ve bürokratlar tarafından verilen açılış tarihlerinin hiç birisi tutmadı. Geçtiğimiz 28 Nisan günü Hızlı Tren ile Karaman'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'da Haziran ayında hızlı trenin hizmete gireceğini söyledi. Bakan'ın verdiği tarihte hızlı trenin açılışı yine yapılmazken, son olarak bir çok medya kuruluşu Karaman Hızlı Tren projesinin Sivas projesi ile birlikte 4 Eylül günü açılacağını yazdı. Karaman kamuoyu gelen son açılış haberi ile sevinirken, tarihin yine tutturulamaması kentte öfkeye neden oldu.

AHA DAYIYA SOR

Hızlı tren projesinin açılışının yeniden ertelenmesini CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ'da espirili bir uslupla ele aldı. Baştuğ sosyal medya üzerinden paylaştığı caps te 'HIZLI TREN GELECEK AHA DAYIYA SOR' “Karaman'a hızlı tren sözü verilip, sözlerin unutuluşu tam 7 yıl oldu” dedi. Diğer yandan sosyal medya üzerinden yüzlerce Karamanlı'da yine tutturulamayan tarihe tepki gösterdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum