Karaman'da 12 Kişi Tutuklandı!

Karaman Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışma neticesinde yakalanan 14 kişiden 12'si tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Karaman'da 12 Kişi Tutuklandı!
17 Haziran 2020 - 19:07

Karaman Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışma neticesinde yakalanan 14 kişiden 12'si tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Karaman Emniyet Müdürlüğü yetkililerince, konuya ilişkin yapılan açıklamada;
'' Kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir.
 
Bu bağlamda 16.06.2020 günü “Ülkemiz genelinde Aranan Şahısların Yakalanması” operasyonunda kapsamında ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda;Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama, Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Hırsızlık, Bir Kimseyi Fuhuşa Teşvik Etmek veya Yaptırmak veya Aracılık Etmek veya Yer Temin Etmek ve Yaralama suçları başta olmak üzere 1 Yıl 3 aydan 13 Yıl 11 Ay 25 Güne kadar kesinleşmiş hapis cezası bulunan 14 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda, 50 (elli) kök ekili esrar maddesi ve 1 (bir) adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.
 
Müdürlüğümüzdeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şahıslardan 12’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken 2 şahıs ise serbest bırakılmıştır. Kamuoyuna ve basına saygı ile duyurulur.'' ifadelerine yer verildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum