Karaman'da Fabrika İşçisi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!

Karaman'da bir bisküvi fabrikasında çalışan vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Karaman'da Fabrika İşçisi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti!
25 Haziran 2020 - 13:25

Karaman'da bir bisküvi fabrikasında çalışan vatandaş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İddiaya göre, Karaman OSB'de bulunan bir bisküvi fabrikasında işçi olan Havva K. covid-19 belirtileri üzerine kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Havva K.'nın yapılan covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından çalıştığı fabrikada temasda bulunduğu kişilerinde aralarında bulunduğu bir vardiya tamamen karantinaya alınırken, tedavisi süren fabrika işçisi kadın hayatını kaybetti.

Ayrıca, hayatını kaybeden, fabrika işçisi kadının eşi İsmail K.'nın'da yoğun bakımda olduğu, 3 çocuğunun da koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

Karaman'da koronavirüs'ün adeta etkisi altına aldığı fabrikada, yaklaşık olarak 17 kişide virüs teşhisi konulurken, bir vardiyanın karantinaya alınmasıyla diğer işçiler 12 saat çalışmaya başladı. 

'' TEDBİRLER YETERSİZ Mİ / ALINMADI MI / GÖSTERMELİK Mİ? '' 
Koronavirüsle mücadele kapsamında, fabrikalarda alınan belli başlı tedbirler, girişte ateş ölçme, servis ve çalışma ortamında, yemekhanelerde sosyal mesafe tedbirleri. 
Alınan bu tedbirlere rağmen, vakaların neredeyse üst düzeylerde görünmesi ise akıllarda soru işareti bırakıyor. İnsan sağlığının, parasal değerin altında tutulduğu bariz belli olurken, bizde vakaların ve ölümlerin daha fazla artmaması adına bu tip işyerlerine yönelik denetim ve yaptırımların arttırılmasını yetkililerden bekliyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum