Karaman'da Net Vaka Sayısı Belli Oldu

Karaman Valisi, Mehmet Alpaslan Işık, net koronavirüs vakalarını açıkladı.

Karaman'da Net Vaka Sayısı Belli Oldu
26 Haziran 2020 - 18:26

Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Dünyamızı etkisi altına almış olan Covid - 19 diğer adıyla koronavirüsün ülkemiz genelinde 5 bin’in üzerinde can kaybına yol açtığını belirterek, ilimizde bayramdan önce 120 olan vaka sayısının bayramdan sonra hızla artarak 470 sayısına ulaştığını, bu süre içerisinde vefat eden hasta sayısının 16 olduğunu ifade etti. 
 
Sağlık personelinin özverili çalışması ve üstün gayretine ve çekilen bunca sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızının önlenemediğini ifade eden Vali Işık, “Burada bir özeleştiri yapmanın tam zamanıdır. Rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, temizliğe dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katıl gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Kendi canlarını ortaya koyan sağlık personelimize, polis ve jandarmamıza, AFAD, 112 çalışanlarına, Vefa Destek Gruplarında çalışan gönüllülere, sivil toplum kuruluşlarına, odalara, belediyelerimize virüsle mücadeledeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Sürecin daha sağlıklı atlatılabilmesi için toplumun her kesimine önemli görevler düştüğünü söyleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Lütfen! gevşemeyelim, rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum