Karaman'da Online Satranç İl Seçmeleri Yapılacak

Karaman'da 02-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları, Minikler-Küçükler-Yıldızlar ve Gençler Online Satranç Turnuvaları düzenlenecek.

Karaman'da Online Satranç İl Seçmeleri Yapılacak
21 Mart 2021 - 15:47
Reklam
Reklam
Karaman'da  02-11 Nisan 2021 tarihleri arasında Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları, Minikler-Küçükler-Yıldızlar ve Gençler Online Satranç Turnuvaları düzenlenecek.

Başvurular başlamış olup 30 Mart 2021 tarihinde saat 17:00 ‘de sona erecek.
 Sporcular, TSF geçerli lisansına sahip olmalıdır. TSF Lisansı ve vizesi 16 yaş ve altı sporculara ücretsiz yapılmaktadır. TSF lisansınız yok veya vizenizi  yeniletmek için https://lisans.tsf.org.tr/online/ giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.

Turnuvaya katılmak isteyen sporculardan chesscom üyeliği olmayanların https://www.chess.com adresinden üyelik oluşturması gerekmektedir. Chess.com adresinden ücretsiz olarak kullanıcı adı oluşturduktan sonra veya var olan kullanıcı adları ile https://okuldasatranc.tsf.org.tr/ ve ya il temsilciliklerimizin internet sayfaları üzerinden çevrimiçi kayıt yaptırmalıdır.

Sporcuların Karaman Satranç İl Temsilciği Kulübü’ne üye olmaları gerekmektedir.

Ayrıca bir açıklama yapan Karaman Satranç Federasyonu Başkanı Mustafa Eroğlu, yaptığı açıklamada;
'' Pandemi dönemi dolayısıyla, turnuvaları online olarak yapmak durumunda kalıyoruz. Umarım bir an önce bu beladan kurtulur ve tekrar yüz yüze turnuvalara  döneriz.
Online turnuvalarda bir hakem süreci yönetmekte yeterli oluyor. Bu anlamda sizlerden yararlanamıyoruz. Ancak, hemen hemen tüm arkadaşlarımızın öğretmen olması sebebi ile online yapılan turnuvalara öğrencileri yönlendirme konusunda yardım ve desteğinize oldukça ihtiyaç duymaktayız. 

Şuan için okul sporları turnuvları sanırım sadece satranç spor dalında yapılacak. Bunun kıymetini bilerek katılımcı sayısının arttırılması için, hepimizin çalışarak, emek vererek, bire bir yardımcı olarak sayfamızın tanıtımını yapmanızı ve öğrencilerini yönlendirmenizi bekliyorum.'' ifadelerine yer verdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum