Karaman'da Yeni Olası Vaka Polikliniği Kuruldu

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs vakaları için '' Olası Vaka Polikliniği '' kuruldu.

Karaman'da Yeni Olası Vaka Polikliniği Kuruldu
24 Ağustos 2020 - 13:42 - Güncelleme: 24 Ağustos 2020 - 13:48

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs vakaları için '' Olası Vaka Polikliniği '' kuruldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, Dr.Öğr.Üyesi Ahmet Aslan;
'' Ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden Covid-19 salgınına yönelik hastanemizde hastalarımızı, yakınlarını ve sağlık çalışanlarımızı korumak ve daha iyi hizmet verebilmek için hastalığın görülmeye başladığı ilk andan itibaren çok sayıda önlem alınmış olup, izleyen dönemde de vaka sayılarındaki artışa paralel olarak yeni önlemler alınmaya devam edilmektedir.

Artan yoğunluk ile birlikte hastalarımızın daha konforlu ve sağlıklı muayene olmaları için hastanemizin mevcut Fizik tedavi ünitesi ”Covid-19 Olası Vaka Polikliniği" olarak düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile mevcut sayılara ek olarak, 3 aktif poliklinik ve toplam 24 yataklı müşahade odası, numune alma odası ve acil müdahale odası oluşturulmuştur.
Dışarıdan bağımsız giriş imkanı ile temas ve bulaşın engellenmesi amaçlanmıştır. Ayrıca sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek bahçede ve bina içinde bekleme salonları oluşturulmuştur. Bu yeni düzenleme ile olası vaka polikliniği kapasitemiz 3 katına çıkartılmıştır. Buraya başvuran veya acil tria] ile yönlendirilen hastalar; poliklinik muayenesi, kan alma, sürüntü alma, müşahede ve acil resüsitasyon hizmetlerini tek merkezden alabileceklerdir.

Covid-19 Olası Vaka Polikliniği'nin yapımı aşamasında desteklerini esirgemeyen Karaman İl Sağlık Müdürlüğüne, Karaman Belediyesine, Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne ve Cavid-19 mücadelesinin kahraman savaşçıları olan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederiz. Tüm halkımıza ve bizler için canları pahasına mücadele ederken hastalanan tüm sağlık çalışanlarımıza acil şifalar dileriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum