Karaman'ı Böyle Tanıttılar!

Karaman'da Koro Akademi topluluğu 2021 yılının Yunus Emre yılı ilan edilmesi ile ilgili olarak yaptıkları çalışma da Karaman'ı tanıttı.

22 Şubat 2021 - 11:49 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 21:06
Reklam
Karaman'da Koro Akademi topluluğu 2021 yılının Yunus Emre yılı ilan edilmesi ile ilgili olarak yaptıkları çalışma da Karaman'ı tanıttı.

Karaman'da çeşitli mekanlarda çekilerek Yunus Emre'nin eserlerinin seslendirildiği klipte yaklaşık 40 kişilik bir ekip yer aldı. 

Klip hakkında bilgi veren, koro şefi, Barış Erkılıç;'' UNESCO 2021 Yunus Emre Anma Etkinlikleri kapsamında bizler de Karamanlı ( Larende ) Yunus Emre'yi anmak için "Koro Akademi" olarak farkındalık yaratmak ve Yunus Emre'nin diyarı olan Karaman ilini tanıtmak amacıyla koromuzla böyle bir çalışma yaptık. Karaman'ımızın çeşitli kentlerinde klibimizi tamamladık ve sizlerin beğenisine sunduk. Umarım bu tür etkinlikler Karaman'da devam eder, Karaman'da güzel şeyler de olur. Ayrıca klibimizin hazırlanmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese, şahsım ve korom adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve şunu da eklemek istiyorum, Yunus Emre Karamanlıdır! Bizler Yunus Emre'nin torunları olarak hem ona hem de kültürel mirasına sahip çıkmalıyız.'' şeklinde konuştu.

Klibin ses kayıt ve mastering'ini Alaattin Bozkurt üstlenirken, seslendirmede Barış Erkılıç, Arzu Dilmeç Erkılıç, Fadime Gülten, Ebru Sakallı, Aliye Ergül Dağlı, Bahtışen Sevimli Güven, Cahit Cenk, Çiğdem Ceran, Elif Kaygın, Engin Yılar, Fatma Yıldız, Gonca Varım, Hasan Güven, Hatay Yavuz, Mehmet Gür, Mükremin Okur, Osman Nuri Gözel, Özden Mısırlıoğlu Uysal, Şerife Nur Dinçer, Recep Koçak, Semra Yeşilırmak, Melike Çardak Koç, İbrahim Uçar, Hülya Atamer, orkestrada ise, Ali Kırmıt (Bağlama), Hakkı Küçükşen (Nefesli Sazlar), Hasan Karakaş (Ritim Sazlar), İsmail Hakkı Keçeci (Bağlama), Muammer Akbıyık (Bağlama), Muhittin Arslan (Bağlama), Mustafa Okur (Kabak Kemane),Soner Çakır (Ritim Sazlar), Mustafa Eser (Gitar), Süleyman Ali Ünver (Keman), Gizem Saygılı (Ritim Sazlar) ve  Alaattin Bozkurt (Bateri-Piyano) yer aldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum