Karaman Asayiş – Karaman Haber

Karaman’da 29 Ekim Coşkusu

29 Ekim, Cumhuriyet Bayramı’nın 96.yıl dönümü Karaman’da da düzenlenen programla kutlandı.

Karaman’da 29 Ekim Coşkusu
99
29 Ekim 2019 - 17:31

28 Ekim Pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayan program, bugün (29 Ekim Salı) saat: 09.30’da Karaman Valisi Fahri Meral tarafından, Karaman Valiliği’nde tebriklerin kabul edilmesi ve saat: 10.00’da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki kutlamalarla devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Vali Fahri Meral ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam etti. Öğrencilerin şiir okuması, halk oyunları, Cumhuriyetin 96. Yıldönümü dolayısıyla yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program resmi tören geçişi ile sona erdi.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki programa, Karaman Valisi Fahri MeralKaraman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ercan Oktay, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri askeri erkân, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Copyright Karamanasayis.com 2019 © Tüm haber, metin, görsel ve içeriklerin telif hakkı Karamanasayis.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak belirtmeksizin, yayınlanamaz, kopyalanamaz.