Karaman'da İl Başkanları Açıklama Yaptı

Karaman'da İl Başkanları Açıklama Yaptı

Karaman'da İl Başkanları Açıklama Yaptı
05 Mart 2020 - 15:02

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, CHP Grup Başkan vekili Engin Özkoç'un hakaret etmesiyle ilgili bir açıklama yaparken, CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı'dan da yanıt gecikmedi.

CHP Grup Başkan vekili Engin Özkoç’un hakaretlerinden dolayı Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkan Çağlayan şehit ve gazilerimizi anarak, ”Ülke olarak Suriye’de kendi halkını katleden zalim bir rejime ve terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Birlik ve beraberliğe ençok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var.” dedi.

Başkan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u kasdeterek, Milletimizin bu acıyla kalbi yanıyorken kalkıyor bu şahsiyet Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, ülkemizin birliğini,bütünlüğünü ve beraberliğini temsil eden Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretler savuruyor. Bu yenilir yutulur değil.”dedi

Apaçık Bir edepsizliktir!

Öncelikle Engin Özkoç’un Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyorum.
Üstüne basa basa söylüyorum. Engin Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir.

Başkan Çağlayan İstifaya Davet Etti!

Cumhurbaşkanımızı varan hainliğiyle suçlayan CHP Grup Başkanvekiline tepki gösterek, “Vatan haini kimdir? Vatan haini Türkiye’nin kiminle problemi varsa o ülkenin kucağına koşanlardır! Yurt dışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır! PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır. 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile işbirliği yapanlardır. Darbe şakşakçılarıdır.
Cumhurbaşkanımızın şerefi, onuru, haysiyeti 83 milyon vatandaşımızın, ülkemizin onuru, şerefi ve haysiyetidir. Türkiyemizi temsil eden Cumhurbaşkanımıza ağza alınmayacak hakaretleri eden Engin Özkoç’u buradan istifaya davet ediyorum. “dedi.

Bu hakaretlerin kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Başkan, “Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil onun temsil ettiği makama da yapılmıştır.
Gözünü siyasi ve şahsi hırs bürümüş bir Grup Başkanvekili şirazeden çıkarak kin ve nefret dolu bir tavırla pervasızlık yapmıştır.” dedi.

CHP Neden Hazmedemiyor?

CHP’nin duyduğu rahatsızlığı merak eden Çağlayan, “PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu pervasızlık, hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır. CHP, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedememektedir.CHP neden hazmedemiyor? Bunu merak ediyoruz,” dedi.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan'ın açıklamaları üzerine bir açıklama yapan CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ise şu ifadelere yer verdi;

" Sayın Ak Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan’ın bugün basına yaptığı açıklamayı üzüntü ile okuduk, ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemde şehitlerimiz için yas bile ilan edilememişken birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken günlerde dün Ankara’da Mecliste yaşanan talihsiz olayların üzerine körükle gitmesi özellikle uzun yıllardır büyük bir hoşgörü ve nezaketle yürütülen Karaman siyasetine yakışmamıştır.

Sayın Başkan Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç’u edepsizlikle itham etmesi hiç şüphe yok ki Ak Parti grup toplantısında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na aynı sözlerle hitap eden Ak Parti Genel Başkanına da aynı şekilde hitap etmesi demektir ki, bizler siyasetteki bu üslubun hoş olmadığını, hiç kimseye yakışmadığını belirtmek isteriz.

Yeni Şafak Gazetesinin bugün ki manşetinde de görüldüğü üzere bu sözleri söyleyen Ak Parti Genel Başkanı olunca sert eleştiri muhalefet tekrar edince ise vatan hainliği mi olmaktadır. Acaba pervasızlığı yapan ve başlatan kimdir Sayın İl Başkanı bunu araştırmış mıdır?

Cumhuriyet Halk Partisinin Grup Başkan Vekilini istifaya davet etmek kendisinin haddi değildir. Bizler CHP Karaman İl Örgütü olarak AK Parti İl Başkanının sarf ettiği kötü sözleri misli ile kendisine iade ediyoruz."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum