Karamanlı Sporcular Antremanlarına Evde Devam Ediyor

Karamanlı Sporcular Antremanlarına Evde Devam Ediyor

Karamanlı Sporcular Antremanlarına Evde Devam Ediyor
13 Nisan 2020 - 17:10

Karaman’da, çeşitli branşlardaki sporcular, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını evlerinde sürdürüyor.

Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığının "Evde kal Türkiye" çağrısına uyan Karamanlı sporcular, evlerinde ve evlerinin bahçelerinde kurdukları parkurlarda antrenmanlarına devam ediyor. Koronavirüsün olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak isteyen sporcular antrenörlerinin de desteği ile kendilerine verilen programa uyarak formda kalmaya devam ediyor.

Yine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinden psikolog Betül Demir tarafından ise sporcuların koronavirüsün olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla sunumlar hazırlanarak video konferans yoluyla sporculara psikolojik destek veriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 'Evde Kal, Hareketsiz Kalma' çalışmasının Karaman’da da devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Evde kaldığımız izolasyon sürecinde sporcularımızın forma kalmasını sağlamak amacıyla antrenörlerimiz video konferans yolu ile sporcularımızla çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca yine antrenörlerimiz tarafından vatandaşlarımızın da evde yapabilecekleri egzersizler kısa videolar şeklinde hazırlanarak sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşılıyor.  İnşallah bu süreci en kısa sürede el birliği ile atlatarak, spor dolu günlere tekrar döneceğiz "

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum