Olayın Örtbas Edilmesine Asla Müsaade Etmeyeceğiz!

Karaman Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) sosyal medya hesabı üzerinden, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden bir kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olayın Örtbas Edilmesine Asla Müsaade Etmeyeceğiz!
18 Kasım 2020 - 22:01
Reklam
Karaman Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) sosyal medya hesabı üzerinden, Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden bir kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Karaman Adalet Sarayında bir açıklama yapan dernek başkanı Ülkan Şanlıtürk; olayın sıkı takipçisi olduklarını belirterek şunları söyledi;
'' Hepimizin bildiği gibi, birkaç gün önce Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına bir kişi tarafından sosyal medya aracılığıyla, hakaretler yağdırıldı. ADD olarak bu menfur olayı öğrendiğmiz anadan itibaren, her anlamda tepkimizi ortaya koymaya başladık. Bugün de bu olayın faili hakkında; '' Atatürk'ün Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun''un ilgili maddelerine dayanarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Olayın duyulduğu andan itibaren, ilgili şahıs hakkında gerekli işlemleri başlatan Karaman Valiliği ve Cumhuriyet Savcılığı'na da derneğimiz adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra da ADD Karaman Şubesi olarak bu olayın faili hakkında, başlatılan ve başlatılacak olan yasal işlemlerin takipçisi olacak ve olayın örtbas edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. 
Bizi en çok üzen olaylardan biri de, ilgili şahsın daha önce de bener paylaşımlar yapmış olmasına rağmen, Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir kurumunda istihdam edilmesi ve devletten maaş alması olmuştur. 

Bu kişi hakkında niçin daha önce, işlem yapılmamıştır. Bu kişi niçin bu zamana kadar devletin bir kurumunda istihdam edilmiştir. Bu şahsın söylediği sözler için bir şey söylemeye gerek yok, kötü söz sahibine aittir. Ancak şunu ısrarla belirtmek istiyoruz; '' Bizler yani Atatürk'e benzeyenler buradayız. Atatürk'e yapılan ve yapılacak olan her saldırıya karşı kale gibi dimdik ayaktayız.'' 

Aldığımız bir habere göre, olayın faili serbest bırakılmış şunu tekrar belirtmek istiyorum. Bu olayın takipçisiyiz, olayın kapatılmasına müsaade etmeyeceğiz.''

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum