Karaman Asayiş – Karaman Haber

Önceki Duyduklarınızdan Kat Kat Daha Zararlı!

Karaman’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda göz altına alınan yabancı uyruklu iki kişi adliyeye sevk edildi.

Önceki Duyduklarınızdan Kat Kat Daha Zararlı!
1.332
07 Aralık 2019 - 13:03

Karaman’da polisin yaptığı uyuşturucu operasyonunda metamfetamin ile yakalanan 2 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birisinin yabancı uyruklu olduğu öğrenildi.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar şubesi ekipleri Irak uyruklu Cavit A.(25) ve Ahmet T.’nin(25) uyuşturucu madde olan metamfetamin bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi aldı. Cavit A. ve Ahmet T.’yi takibe alan ekipler dün gece operasyon için düğmeye bastı.

Ekipler tarafından gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilerek İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüpheliler il emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Metamfetamin (met) nedir?

Metamfetamin dünya üzerinde en hızla yayılan, çok zararlı ve tehlikeli bir uyuşturucudur. Bu uyuşturucu maddenin kullanılan takma isimlerinden bazıları: kristal, tina, crack, taş, ateş ve buz, buz. En çok kullanılan ismi ise met. Metamfetaminin kısaltılmış hali.
İlk kez kullanıldığında insana kendisini aşırı güçlü ve iyi hissettiriyor. kısacası mükemmel insan kavramını yaşıyorsunuz. Sonrası ise parçalanan ve ölümle biten hayatlar.

‘Metamfetamin’ anfetaminin daha üstünde ve daha güçlü ayrıca kokainden üç kat daha sert etki yapıyor. Burundan çekilerek, yakarak, yutarak veya damardan alınabiliyor. Fiziksel olarak insan bedenini çürütüyor. En başta dişlerden başlayarak insanı insanlıktan çıkaran ve gerçekten inanılmaz perişan hale getiren fiziksel değişimlere sebep oluyor.

Copyright Karamanasayis.com 2019 © Tüm haber, metin, görsel ve içeriklerin telif hakkı Karamanasayis.com'a aittir. İzinsiz ve kaynak belirtmeksizin, yayınlanamaz, kopyalanamaz.