PTT Çalışanları Yaşanan Olayı Protesto Etti!

Karaman'da çıkan kavgada kulağı kopan postacı Onur Kızıl'ın mesai arkadaşları yaşanan şiddet olayını protesto etti.

PTT Çalışanları Yaşanan Olayı Protesto Etti!
22 Haziran 2020 - 13:01 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 13:06
Reklam
Karaman'da çıkan kavgada kulağı kopan postacı Onur Kızıl'ın mesai arkadaşları yaşanan şiddet olayını protesto etti.

Bugün, sabah Ptt önündeki basın açıklaması programına katılan, Birlik Habersen Sendikası Karaman Şube Başkanı Mustafa Şentürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
'' PTT çalışanlarına yönelik yapılan şiddet kesinlikle kabul edılemez. Hafta içi şubede hafta sonu Merkez Müdürlüğünde görev yapan arkadaşımız Onur Kızıl görevini canla başla kurallara uygun yapmak isterken 20 Haziran Cumartesi günü maalesef darp edilmiştir.

Bu içinde bulunduğumuz pandemi döneminde çoğu memurumuz dönüşümlü çalışırken, postacılarımız daha yoğun bir şekilde yaz kış demeden kapı kapı dolaşarak hiç yüksünmeden gözlediğimiz haberleri ayağımıza kadar getiren cefalı bir mesleğin neferlerdir.

Postacı, bazen hasret yüklü mektupları bize ulaştıran bir müjdeci, bazen hüzün dolu haberleri paylaştığımız bir dert ortağı olur bizim için. Taşıdığı zarfın içinde ne olduğunu bilmeden sevince yada kedere ortak olan postacılarımız hak ettiği vefayı vatandaşlarımızdan göremezken aksine hizmet ettiği vatandaşların tehdit, küfür ve kötü muamelelerine maruz kalmaktadır.Vatandaşa hizmet etmenin görevini dürüstçe ve layıkıyla yerine getirmenin karşılığı bu mu olmalı?

Bu tutum böyle devam ettikçe bu olay ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır ama biz Birlik Habersen olarak arkadaşımızın uğradığı insanlık dışı saldırıya sessiz kalmayıp, bu gidişata artık bir dur diyor. bu yaşanan olayın yasal takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Bu süreçte her türlü platformda arkadaşımızın yanında olacağız ve hakkını arayacağız. Biz Birlik Haber Sen olarak meslektaşlarım ve hizmet etmekten şeref duyduğumuz kıymetli vatandaşlarımız adına bu çirkin saldırıyı esene kınıyoruz”

Yapılan açıklamanın ardından, PTT çalışanları tekrar görevlerinin başına döndü.

NE OLMUŞTU ?

Olay, geçen cumartesi günü Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi 155 numaralı Sokak'ta meydana geldi. 2,5 yıllık postacı Onur Kızıl, mahallede motosikletiyle posta dağıtım sırasında  iddiaya göre terrier cinsi köpeğin ısırması sonucu köpeğin sahiplerinden Sezai Ç. ile tartıştı.

ISIRARAK KULAĞINI KOPARDI

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Sezai Ç., Kızıl'ın sağ kulağını ısırıp kopardı. Kopan kulağıyla ilk olarak Karaman Devlet Hastanesi'ne oradan da Konya'ya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Kızıl'ın,  4 saat süren ameliyatın ardından kulağı yerine dikildi. Ancak kan akışı sağlanamayınca yeniden çıkartıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum