Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor İlk İftar Ne Zaman?

Mübarek Ramazan ayı yaklaşırken, merak edilen, Ramazan ayı ne zaman başlıyor, ilk iftar ne zaman açılacak kaç saat oruç tutacağız gibi sorular insanlar tarafından araştırılmaya başladı. Hepsi ve daha fazlası bu haberimizde.

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor İlk İftar Ne Zaman?
19 Nisan 2020 - 09:37 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 15:41

11 ayın Sultanı olarak bilinen Ramazan ayına sayılı günler kala ilk sahurun ne zaman olduğu merak konusu oldu. 

Ramazan ayı 23 Nisan’ı 24 Nisan’a bağlayan gece, ilk sahura kalkılmasıyla birlikte resmen başlamış olacak. Ramazan ayının ilk günü 24 Nisan Cuma, son günü 23 Mayıs Cumartesi günü olacak.

'' KAÇ SAAT ORUÇ TUTACAĞIZ '' İLK İFTAR NE ZAMAN? '' 
Karaman'da Ramazan ayının ilk günü, saat: 04.26'da okunan sabah ezanı ile ilk oruç günü başlayacak ve saat: 19.37'de okunan akşam ezanı ile ilk iftar açılacak.
Bu zaman diliminde Karaman'da yaşayan vatandaşlar, ilk gün 15 saat 11 dakika oruç tutacak. Son gün ise 16 saat 16 dakika oruç tutacak.
Karaman'da ilk ve son oruç arasında 1 saat 5 dakikalık zaman farkı olacak.

'' 2020 Ramazan Fitresi Kaç TL? ''

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan karar ile geçen yıl 23 TL olan fitre fiyatı bu yıl 4 TL artarak 27 TL olarak belirlendi.

'' BAYRAM NAMAZI NE ZAMAN? '' 
Karaman'da bu yıl bayram namazı saat:06.05'de kılınacak.
Tüm ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs pandemisine yönelik alınan önlemlerde camilerde toplu ibadete bir süreliğine verilen aranın bayram namazında da geçerli olması tahmin ediliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum