Regaib Kandili Kutlama Mesajları

Regaib Kandili Kutlama Mesajları

Regaib Kandili Kutlama Mesajları
27 Şubat 2020 - 16:47

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı

“Kandil geceleri manevi değerlerimizi güçlendiren, gönüllerimizi aydınlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, ailevi bağlarımızı arttıran çok özel gecelerdir. Fazileti ve ihsanı bol olan üç ayların müjdeleyicisi olan Regaib Kandilinin hayatımızda çok özel bir yeri vardır. Komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile kandillerimiz şükür imkânı bulacağımız özel gecelerdir. Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm duaların kabul olmasını diliyor, milli beka için varını yoğunu seferber eden kahramanlarımızın Allah yardımcısı olsun diyorum. Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk-İslam aleminin Regaib Kandili'ini içtenlikle ve samimiyetle kutluyor, semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inanıyorum. Bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olması temennisiyle Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in de hadis-i şeriflerinde buyurduğu gibi; “Allahım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır’ ifadeleri ile dua ederek hayırlı kandiller diliyorum.”

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan

Başkan Çağlayan mesajında, dünyevileşmenin bütün dünyayı sardığı bir ortamda, mübarek üç ayların gelmesini, “Bir sevgisizlik ve merhametsizlik ortamının toplumu kasıp kavurduğu bir ortamda üç aylar adeta çölde susamış bir yolcunun vahaya kavuşması gibi insanlığın imdadına yetişti” şeklinde değerlendirdi. Üç aylar ismiyle şöhret bulan bu ayların ve içinde barındırdığı özel gecelerin, Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı zaman dilimleri olduğunu söyledi.

Çağlayan, mesajına şöyle devam etti:

“27 Şubat Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece, Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir. Zira bu günlerde kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır, gözlerden aynı hissiyatın yaşları süzülürken, dillerden dua ve tespihler aynı aşkla dökülür. Ayrıca bu aylar bizlere, durup düşünmenin, geçip giden zamanın değerini idrak etmenin ve daha iyi değerlendirmenin çaba ve imkânlarını sunmaktadır. Dindarlığımızı gözden geçirerek mübarek gün ve gecelerin bulunduğu bu manevi iklimi milat kabul edip, Allah’ın razı olduğu bir hayatı yaşayabilme arzusu içerisinde, Kur’an’ı daha fazla okumaya, anlamaya ve anladıklarımız ile yaşamaya gayret edelim. Bu duygu ve düşüncelerle başta Karamanlı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bilhassa İslam dünyasının her beldesinde akan kanların durması için Rabbimize dua ve niyaz ediyorum.”

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı

"İçerisinde bulunduğumuz bolluğun, bereketin ve huzurun habercisi olan mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandil’ini hep birlikte perşembe gecesi idrak edeceğiz. Kandiller maneviyatıyla gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi temizler, nefsimizin yanıltıcı arzu ve isteklerinden bizleri uzaklaştırırlar. Yaratılanı yaratandan ötürü sevebilmenin manasını bizlere hissettirirler. Bu duygularla tüm İslam aleminin mübarek Regaip Kandil’ini kutluyor, insanlığa huzur, barış, birlik, beraberlik getirmesini ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. "

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum