Türkiye'nin En Genç Kadın Kolları Başkanı unvanını Elinde Tutmaya Devam Ediyor!

Karaman AK Parti Kadın Kolları teşkilatı 6.olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde seçime gidilen kongrede mevcut başkan Fatma Coştu, Türkiye'nin en genç kadın kolları başkanı unvanını kaybetmeyerek yeniden güven tazeledi.

22 Ocak 2021 - 18:22
Reklam

Karaman AK Parti Kadın Kolları teşkilatı 6.olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek liste halinde seçime gidilen kongrede mevcut başkan Fatma Coştu, Türkiye'nin en genç kadın kolları başkanı unvanını kaybetmeyerek yeniden güven tazeledi.

Karaman Piri Reis Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongreye, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Koncagül, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, MKYK Üyesi Neslihan Ay, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan,  AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu, AK Parti yöneticileri, üyeleri ve partililer katıldı.

Yapılan kongrede bir konuşma yapan AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu;

'' Allah'ın adıyla başlar ona hamd eder ve ancak ondan yardım dilerim.
AK Parti Karaman 6. Olağan İl Kadın Kolları kongremize Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
Kıymetli Hazirun 19 yıl önce millet tarafından kurulmus ve bugüne kadar milletimizin desteği ile yıllardır iktidarda bulunan bir siyasi partide bulunmak, bu kutlu davaya hizmet etmek bizler için büyük bir onurdur.
Kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakınmadan fert fert ben varım cevabını verici benim olmadığım yerde kimse yoktur düsturuyla henüz 16 yaşında adım attığım Ak partimiz de çeşitli kademelerde görev aldım, bugün ise Türkiye'nin en genç kadın kolları başkanı olarak sizlere hitap etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Hepimiz biliyoruz ki partimizin en büyük meselesi sorumluluğunu üstlendiğimiz bu kutlu davaya hizmet etmek şahsiyetimizle siyasetimizle, duruşumuzla, icraatimizle milletimizin gönlünü kazanmaktır. Yunus Emre'nin Piri Reis'in Kazım Karabekir'in Karamanoğlu Mehmet Bey'in Mollafenarinin nice Veli Alim ve değerli şahsiyetlerin Diyar'ı Karaman'da bu bereketli topraklarda köklü tarihimizi arkamıza alarak, bizlere inanan güvenen insanların da dualarını yanımıza alarak Gönül köprüleri kurmak için, inandığımız yolda yürümek için bugün yeniden yola çıkıyoruz. Dün olduğu gibi bugünde bu yolda kadınlarımıza da büyük görevler düşmektedir. Ak davanın AK Yürekli kadınları bu dava icin fedakârca çalışmış bundan sonra da çalışmaya devam edecektir. Nitekim "Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez: Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez" Mehmet Akif'in bu sözlerini kalbine nakşedenler işte bugün bu salonda, ve yüreklerde tek bir ses vatan sevgisi millet aşkı. Bu aşkla heyecanla 2023'e 2053’e 2071’e yürüyeceğiz. 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü 2053 İstanbul'un fethinin 600 yıl dönümü 2071 ise Anadolu'nun kapısının bizleri açılışının bininci yıl dönümü.
Biz cumhuriyetimizi arkamıza alarak, fethin ruhuyla 1000 yıllık medeniyeti daha da ötelere götürmek için çalışacağız. Bu şuurla genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesini Karaman'dan güçlü bir omuz verebilmek için çabalayacağız.
Sözlerime son verirken bizim için derin anlamlar içeren bir şiire de yer vermek istiyorum "AK Parti bir civan 19'unda Yarına Bismillah, düne Maşallah Tek vücut, el ele, Gönül gönüle birliğe yürüdü Mukaddes Çile Gıpta etti sevdamız bülbüle güle Yürünen mübarek ize maşallah.'
Bugüne kadar teşkilatımızın her bir kademesinde emek veren kıymetli yol arkadaşlarımıza ve kıymetli büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bu anlamlı günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, 6. olağan İl Kadın Kolları kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ve sizleri salonda yer alan bütün misafirlerimizi, yol arkadaşlarımı yanında hiçbir emanetin zayi olmadığı Allah'a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.'' ifadelerine yer verdi.

Tek liste halinde seçime gidilen kongrede mevcut başkan Fatma Coştu, Türkiye'nin en genç kadın kolları başkanı unvanını kaybetmeyerek yeniden güven tazeledi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum