Vali Işık: Bu Zor Günleri Hep Birlikte Aşacağız

Koronavirüs ile mücadele de vatandaşların duyarlılığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla Vali Mehmet Alpaslan Işık ev ziyaretlerinde bulundu.

Vali Işık: Bu Zor Günleri Hep Birlikte Aşacağız
21 Mart 2021 - 23:56
Reklam
Reklam
Koronavirüs ile mücadele de vatandaşların duyarlılığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla Vali Mehmet Alpaslan Işık ev ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaret ettiği evlerde vatandaşlarla birebir görüşerek salgının ülkemizde olduğu gibi ilimiz de de artış gösterdiğine dikkat çeken Vali Işık, gerçekleştirdikleri ev ziyaretleri ile vatandaşlarımızın tedbirlere uymaları konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi. Maske dağıtımı da yapılan ev ziyaretlerinde vatandaşlardan kurallara uymaları konusunda hassasiyet göstermelerini isteyen Vali Işık, inanıyorum ki alınan tedbir ve kurallara uyulduğu zaman biz bu salgının önüne geçeceğiz. Sizlerden ricam özelikle bu dönemde ev ziyaretleri, düğün, taziye doğum günü gibi etkinliklerin olduğu kalabalık ortamlarda uzak durmanız. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Yeter ki kurallara uyalım. Sizin desteğiniz mücadelemizin başarılı olması açısından çok önemli dedi.

Vali Işık, AFAD ve diğer ekipler şehir merkezinde tek tek evleri gezerek uyarılarda bulunurken, kırsal alanlarda da jandarma ekipleri vatandaşların kapısını çalarak, tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Işık’ın ev ziyaretlerine, Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Metin Görcü ve basın mensupları katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bayezit ÖZHAN
    1 yıl önce
    Vali çok büyük bir iş yapmış gibi tanıtım yapıyorsunuz karamanın medyası yağdanlık değildir zannediyorum yanılmak istemiyorum bakın kardeşim VALİLİK VE KAYMAKAMLIK BİRİMLERİ TEŞKİLAT, GÖREV VE ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ DÖRDÜNCÜ KISIM MADDE 71 – (1) Bakanlık, sistemin işleyişi ile ilgili ilke ve usulleri değişen şartlara göre düzenleyebilir. (2) Bu Yönetmelikle belirlenen iş ve işlemlerin mücbir sebeplerle elektronik ortamda yürütülememesi durumunda Bakanlıkça yapılacak duyuruya göre yazılı olarak yürütülebilir. MADDE 72 – (1) 10/9/1988 tarihli ve 19925 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Valilik ve Kaymakamlık Büroları Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğine yapılmış olan atıflar bu Yönetmeliğe yapılmış sayılır. (2) Diğer yönetmeliklerle valilik ve kaymakamlık birimlerine verilen görevlerin yürütülmesinde bu Yönetmelik hükümleri uygulanır. MADDE 72/A – (Ek:RG-28/7/2018-30492)(1) Vali ilde Devletin ve Cumhurbaşkanının temsilcisi ve idari yürütme vasıtası; kaymakam ilçede Cumhurbaşkanının temsilcisi ve idari yürütme vasıtasıdır.VALİ CUMHURBAŞKANLIĞI VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ EMİRLERİNCE HAREKET ETMEK ZORUNDADIR,PEYGAMBER ETMEYİN BU ADAMI YİNE HATA YAPIYORSUNUZ...