Karaman'da Gece Yarısı O Sesi Duyunca Duyarsız Kalamadı

Karaman'da bir parktan geçmekte olan vatandaş duyduğu sese duyarsız kalamadı. Durumu ekiplere bildirdi, ekiplerden olumsuz yanıt alınca kendisi işbaşına geçti.

Olay, Külhan Mahallesi, Alparslan Türkeş Parkı'nda meydana geldi.

İddiaya göre arkadaşları ile birlikte köpeğini gezdiren bir vatandaş, bir ağacın yanından geçtiği esnada ağaçtan yavru bir kedi sesinin geldiğini fark etti. 

Daha sonra durumu itfaiye ekiplerine bildirip, ağacın yanında beklemeye başladı. Bir süre bekledikten sonra itfaiye ekipleri ile yeniden iletişime geçen vatandaş itfaiye ekiplerinin gelemeyeceğini öğrendi.

Arkadaşlarının da yardımı ile ağaca çıkarak yavru kediyi bulunduğu yerden indiren vatandaş, karamanasayis.com'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
'' Merhaba, Karaman'da Alparslan Türkeş Parkı'nda gezerken, köpeğimizi gezdirirken daha doğrusu kedinin miyavlamasını duyduk. İtfaiyeyi aradık ağaca tırmanmış, önce denedik biz indirmeyi indiremedik. Daha sonra itfaiyeyi aradık. Aradıktan sonra bize geleceklerini söylediler. 15-20 dakika bekledik tekrar aradık, bu defa bize söyledikleri şey gelemeyecekleri oldu kedi için. Bende bir hayvan sever olarak kedinin orada kalmasına gönlüm razı olmadı. Bir şekilde zorladım, kendi imkanlarım ile indirmeye çalıştım, indirdim. 
İtfaiyenin bize söylediği kedidir ağaçtan iner gibi tabirleri oldu. Her ne olursa olsun, insan da olsa, kedi de olsa, köpekte olsa, başka bir canlı da olsa görevinizi yerinize getirmeniz gerekiyor. Ben sadece bir vatandaş olarak üstüme düşeni yaptım. Söyleyeceklerim bu kadar.''
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum