Koronavirüs Gazetecileri Nasıl Etkiledi [Karamanasayis.com / Özel Haber]

Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla, mücadeleler kapsamında, alınan önlemler doğrultusunda bir takım kısıtlamalar getirilmişti. Peki koronavirüs gazetecileri, basın sektörünü nasıl etkiledi, hepsinin cevabı haberimizde.

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, bazı önlemler ve kısıtlamalar alındı. Bazı sektörde hizmet veren iş yerleri bir süreliğine kapatıldı, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı.
 
" Koronavirüs gazetecileri nasıl etkiledi, nasıl çalışıyorlar, nasıl tedbirler alıyorlar"
 
Karamanasayis.com olarak Karaman’da hizmet veren basın kuruluşlarından birisi olan Karamandan.com Genel Yayın Yönetmeni Adem Kocatürk’e " Koronavirüs gazetecileri nasıl etkiledi, nasıl çalışıyorlar, nasıl tedbirler alıyorlar" şeklinde bir soru yönelltik.
 
Kocatürk yaptığı açıklamada;
 
‘’ Herkese merhaba, biz Karamandan.com ekibi olarak neredeyse sürecin başından bu yana, evden çalışma yöntemini uyguladık. Ve bugüne kadar da deva ettirdik. Muhtemelen bayram sonuna kadar da evden çalışacağa benziyoruz. Bizim yaptığımız iş %80 itibari le evden çalışılabilecek bir pozisyona sahip.

Bu bizim için bir avantaj, ama sahada olmak zorunda kalan muhabir arkadaşlarımız var tabi. Bu süreci saha takip etmesi gereken, hemen her yerde olan muhabir arkadaşlarımız var. Allah onlarak kolaylıklar versin, yardımcıları olsun. Zira en az bir polis kadar sahada olması gereken, sağlıkçılar kadar, sahada olması gereken muhabir arkadaşlarımız halen görevlerine devam ediyorlar. Biz yayıncıyız tabi, evde çalışma imkanı buluyoruz.

Öte yandan ciddi bir gelir kaybı yaşıyoruz, Mart, Nisan, Mayıs ayına da girdik, ciddi bir gelir kaybı yaşıyoruz ama yapacak bir şey yok. Bu sürecin atlatılmasını bekliyoruz. Piyasaların yeniden açılacağı günü bekliyoruz, inşallah hepimiz için hem basın camiası için, memleketimiz için şehrimiz için güzel günlerin, bizi beklediğini umut ediyoruz. ‘’ dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum