WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?
06 Mart 2020 - 01:24

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp karanlık mod özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu.

Facebook bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz ay Android işletim sistemi için test sürümünde karanlık moda kavuşmuştu. Böylelikle ilk defa karanlık modu kullanıma sunan popüler uygulamada kullanıcılar, resmi test listelerinin doluluğu nedeniyle APK dosyası aracılığıyla karanlık modu aktif edebiliyorlardı. Nihayet beklenen gün geldi ve WhatsApp karanlık mod desteği hem Android hem de iOS cihazlar için yayınlandı.

Tüm iPhone ve Android kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulan bu özelliği aktifleştirmekse oldukça basit. Bu noktada yeni güncellemeyi iOS 13 veya Android 10 telefonunuza indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, sistem genelinde karanlık mod seçeneğini açmak olacak. Bu işlemden sonra karanlık mod, WhatsApp uygulamasında çalışır duruma gelecek. Bununla birlikte Android 9 kullanıcıları da karanlık modu WhatsApp’ın uygulama içi ayarlarından aktif hâle getirebiliyorlar.

WhatsApp için yayınlanan karanlık mod, şirket tarafından yapılan açıklamalara göre düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmak için tasarlanmış durumda. Karanlık modu tasarlarken iki önemli noktaya odaklandıklarını belirten şirket, bu noktada okunabilirliğin ve bilgi hiyerarşisinin büyük önem arz ettiğini belirtiyor.

Okunabilirlik: "Renkleri seçerken göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android'de sistem varsayılanlarına daha yakın renkler kullanmak istedik."
Bilgi Hiyerarşisi: "Kullanıcıların dikkatlerini ekrana kolayca odaklamalarına yardımcı olmak istedik. Bunu en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renk ve diğer tasarım ögelerini kullanarak yaptık."

WhatsApp Karanlık Modu Aktif Etmek İçin Şu Adımları İzleyebilirsiniz...

İOS için : Ayarlar > Ekran ve Parlaklık bölümünden “Koyu” seçeneğine tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Android için :

WhatsApp uygulamasını açın.
Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın ve ayarlar bölümünü seçin.
Buradan da sohbetler kısmını seçin.
Açılan pencere de '' Tema '' bölümüne tıklayın.
Tema ayarlarından koyu bölümünü seçtiğiniz de karanlık mod aktif hale gelir.

kaynak : Webtekno

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum